Vēlies pateikt deputātiem ko Tu domā?

Mēs katru nedēļu publicējam aktuālos jautājumus, par ko Saeimas deputāti gatavojas balsot šajā nedēļā.
Reizi nedēļā ienāc ParVaiPret.lv un nobalso, lai deputāti redz, ko sabiedrība domā!

Vai augstskolām jāpiešķir tiesības atzīt izglītības dokumentus, lai efektīvāk varētu piesaistīt ārvalstu studentus?

Latvija
06.09.2021. 218 balsis

Sabiedrība

Gaidām Saeimas balsojumu

Saeima 1.lasījumā skatīs grozījumus Izglītības un Augstskolu likumos, kas paredz noteiktām augstskolām dot tiesības veikt ārvalstīs izdotu akadēmisko grādu un izglītības dokumentu ekspertīzi un izsniegt izziņas, lai ārvalstu studenti varētu sākt vai turpināt studijas Latvijā.
Izmaiņu autori - Izglītības un zinātnes ministrija - skaidro, ka, piesaistot ārvalstu studentus, augstskolas visbiežāk valsts pārvaldes iestādēm pārmet ilgu iesniegto ārvalstnieku dokumentu izskatīšanu. Process kavējoties, jo ārvalstu reflektantu izglītības dokumenti atzīšanai bieži tiekot iesniegti īsi pirms studiju semestra sākuma, tādējādi veidojas "sastrēgumi", kurus pagarinot tas, ka pašas augstskolas nav veikušas rūpīgu potenciālo studentu sekmju izvērtējumu un vērtēšanai nosūta tādu studētgribētāju pieteikumus, kas nemaz nevar kļūt par studentiem.
Lai risinātu problēmu, ministrija piedāvā pašām augstskolām piešķirt tiesības, kas dos iespēju efektīvāk izskatīt ārvalstīs izsniegtos izglītības dokumentus un, iespējams, ātrāk pieņemt lēmumus par reflektantu studiju sākšanu vai turpināšanu. IZM atzīmē, ka augstskolām, kurās ir liela ārvalstu studentu plūsma no dažādām valstīm, tas ir nozīmīgs aspekts.

ParVaiPret.lv līdzfinansē ESF projekts “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai“, projekta Nr. 9.1.1.3/15/I/001

Ieguldījums tavā nākotnē