Vēlies pateikt deputātiem ko Tu domā?

Mēs katru nedēļu publicējam aktuālos jautājumus, par ko Saeimas deputāti gatavojas balsot šajā nedēļā.
Reizi nedēļā ienāc ParVaiPret.lv un nobalso, lai deputāti redz, ko sabiedrība domā!

Ar tiesas lēmumu izdosies publiskot Mežaparka estrādes būvniecības tāmes

Jauno konservatīvo frakcija27.04.2021

Ar tiesas lēmumu izdosies publiskot Mežaparka estrādes būvniecības tāmes

Jauno konservatīvo Rīgas domes deputāts Valters Bergs ir uzvarējis tiesas procesā un Administratīvā rajona tiesa atzina, ka sabiedrībai ir tiesības uzzināt Mežaparka estrādes 1. kārtas tāmi.

V.Bergs: “Mežaparka estrādes projekts ir viens no finansiāli apjomīgākajiem Rīgas domes projektiem, un tā būvniecībai ir tērēti desmitiem miljoni eiro. Tā kā šī ir visas sabiedrības samaksāto nodokļu nauda, es uzskatu, ka ikvienam ir jābūt iespējai iepazīsties ar katra centa iztērēšanas lietderību.”

“Šī uzvara būs ļoti labs precedents, jo es tiesā vērsos nevis kā Rīgas domes deputāts, bet gan kā privātpersona, kas nozīmē to, ka līdzīgos gadījumos tiesībām iepazīties ar pašvaldības tēriņiem būtu jābūt katram rīdziniekam!”, uzsver Bergs.

“Kad tāmi saņemšu, esmu nolēmis aicināt ar to iepazīties būvniecības speciālistiem un ekspertiem, kuri varētu sniegt par šīm tāmēm profesionālajās zināšanās balstītu viedokli un ziņot par rezultātiem. Gadījumā, ja es vai eksperti konstatēs kādas pārmaksas vai pozīcijas par kurām ir samaksāts, bet realitātē neeksistē, vērsīsimies tiesībsargājošās iestādēs, lai piedzītu līdzekļus no atbildīgajiem,” informē Bergs.

Paralēli Jauno konservatīvo deputāti Rīgas domē un arī Saeimā turpinās strādāt pie iniciatīvas publiskot visas publisko tēriņu tāmes, lai kliedētu aizdomas, ka zem komercnoslēpuma var tikt paslēpta izšķērdība vai korupcija.


FOTO: LETA

ParVaiPret.lv līdzfinansē ESF projekts “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai“, projekta Nr. 9.1.1.3/15/I/001

Ieguldījums tavā nākotnē